Taniec - o czym pamiętać zanim zaczniemy?

Taniec wymaga nie tylko predyspozycji, ciężkiej pracy oraz dużego wysiłku fizycznego, ale również i odpowiedniego technicznego przygotowania – bycia w dobrej formie, ale też i zainwestowania w dobrej jakości, specjalne buty do tańca oraz właściwy do tego typu aktywności fizycznej strój, tak żeby tańczyło się nam nie tylko wygodnie i komfortowo, lecz również bezpiecznie. Najlepsze będą krótkie spodenki, szorty, czy tez standardowe getry lub obcisłe legginsy i koszulka.
Taniec jest niekiedy dużo bardziej wyczerpujący niż nie jedna dyscyplina sportowa, dlatego nie możemy być do niego po prostu nieprzygotowani. Co więcej, warto wybierać takie stroje, które nie będą krępowały swobody naszych ruchów, tak aby nie nabawić się kontuzji. Nie oszczędzajmy na obuwiu i dobierajmy je stricte do rodzaju tańca, jaki zdecydujemy się wykonywać. Na początek nie ma co jednakże szaleć ze specjalistycznymi butami, w szczególności decydując się na zwykłe sportowe obuwie, a nawet tenisówki czy tańczenie boso- co zaleca wielu instruktorów tańca po to, żeby można było oswoić się z ruchami wykonywanymi niekiedy pierwszy raz w życiu.

Taniec jest specyficzny, bo tyle ile jego rozlicznych rodzajów, tyle i różnorodnych preferowanych wariantów strojów- w szczególności inny będzie do tańców takich jak energiczny i nieco ekstremalny hip hop a inne kiedy mowa o bardzo kobiecym i subtelny tańcu baletowym. Strój do tańca ma nie odciągać uwagi tancerza – zwłaszcza amatora – od wykonywania określonych ruchów i pozycji, a także ma sprzyjać wyginaniu i elastyczności ciała. Co więcej, dobrze, żeby kobiety miały obcasy nie za wysokie, najlepiej nie przekraczające dziesięciu centymetrów. Za optymalną uznaje się wysokość siedmiu centymetrów.
Autor artykułu:

Related Posts