Najlepsze style tańca dla początkujących - wybierz ten, który Cię zainspiruje!

1. Tańce towarzyskie

Walce Walce to romantyczny i elegancki styl tańca. Charakteryzuje się płynnymi ruchami, unoszeniem się i obrotami. Jest to jeden z najbardziej wymagających stylów dla początkujących, ale również jednym z najpiękniejszych.

Tango Tango to pełne pasji i ekspresji tańce. To taniec, który wymaga precyzji i synchronizacji z partnerem. Charakteryzuje się wyrazistymi krokami i namiętnym kontaktem między tańczącymi.

Foxtrot Foxtrot to styl tańca, który ma wiele wariantów, ale w każdym z nich dominuje lekkość i swoboda ruchu. Jest to styl idealny dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstawowych kroków tanecznych.

Quickstep Quickstep to szybki i energetyczny styl tańca, który jest doskonałym wyborem dla osób pełnych energii. Charakteryzuje się skocznością i dynamiką kroków.

Samba Samba to radosny i ekscytujący styl tańca, pochodzący z Brazylii. Jest to taniec pełen energii i rytmu, który sprawi, że poczujesz się jak na brazylijskim karnevalu.

2. Tańce latynoamerykańskie

Salsa Salsa to energetyczny styl tańca pochodzący z Kuby. Ta dynamiczna i ekspresyjna forma tańca pozwala poczuć rytm latynoskiej muzyki. Ruchy bioder, wirujące figury i skomplikowane kombinacje sprawiają, że salsa jest wyzwaniem dla początkujących.

Bachata Bachata to romantyczny styl tańca pochodzący z Dominikany. To łagodna i czuła forma tańca, która skupia się na intymności i emocjach. Proste kroki i zmysłowe ruchy bioder sprawiają, że bachata jest idealna dla początkujących, którzy chcą poczuć magię tańca.

Cha-cha Cha-cha to styl tańca latynoskiego pochodzący z Kuby. Charakteryzuje się szybkimi i energicznymi krokami, które wymagają precyzji i synchronizacji. Ta dynamiczna forma tańca pozwala poczuć radość i pozytywną energię.

Rumba Rumba to romantyczny styl tańca latynoskiego, który wywodzi się z Kuby. To taniec pełen namiętności i sensualności. Delikatne ruchy ciała i wyraziste gesty sprawiają, że rumba jest niezwykle kusząca dla początkujących.

Merengue Merengue to radosny styl tańca pochodzący z Dominikany. To prosty i łatwy do nauczenia taniec, który skupia się na ruchach bioder i energicznym wirowaniu. Merengue jest idealnym stylem dla początkujących, którzy chcą bawić się i czerpać radość z tańca.

3. Tańce hip-hopowe

Breaking Breaking, znane również jako breakdance, to jeden z najpopularniejszych stylów tańca ulicznego. Charakteryzuje się dynamicznymi ruchami, jak przewracanie się, kręcenie się na głowie czy ręce. To pełne energii połączenie akrobatyki, siły i ekspresji.

Locking Locking to styl tańca, który powstał w latach 70. w Kalifornii. Charakteryzuje się ostrymi, zatrzymującymi ruchami i blokadami. Głównym elementem jest tzw. lock - moment zatrzymania ciała w jednej pozycji. To taniec pełen zabawy i pozytywnej energii.

Popping Popping to styl tańca, w którym ruchy są wykonywane w rytm muzyki poprzez nagłe napinanie i rozluźnianie mięśni. Efektem są charakterystyczne skoki i pulsujące ruchy ciała. Popping to taniec pełen precyzji i kontroli nad ciałem.

Krumping Krumping to styl tańca, który narodził się w latach 90. w Los Angeles. Charakteryzuje się ekspresyjnymi i agresywnymi ruchami, intensywnym ruchem ramion i szybkimi zmianami kierunku. Krumping to taniec pełen pasji i emocji.

Waving Waving to styl tańca, w którym ruchy są wykonywane płynnie i falująco, naśladując ruchy fal czy wody. To taniec pełen elegancji i płynności. Waving pozwala na wyrażenie siebie poprzez harmonijne i dynamiczne ruchy ciała.

4. Tańce jazzowe

Lindy Hop Lindy Hop is a fun and energetic dance style that originated in the 1920s. It combines elements of jazz, tap, and Charleston, making it a great choice for beginners. With its fast-paced movements and playful partner interactions, Lindy Hop is sure to get you hooked on dancing.

Charleston The Charleston is a lively and vibrant dance style that became popular in the 1920s. Known for its fast footwork and energetic kicks, it's a great option for beginners looking to add some flair to their dance repertoire. Get ready to swing your legs and let loose with the infectious rhythm of the Charleston.

Blues Blues dancing is all about expressing emotions through movement. It focuses on connection, improvisation, and musicality, making it a great choice for beginners who want to explore their creativity on the dance floor. Get ready to groove to soulful tunes and let the music guide your every step.

Jazz Funk Jazz Funk is a fusion of jazz, hip-hop, and street dance styles. It's a high-energy and expressive dance form that allows beginners to let their personality shine through their movements. With its mix of sharp isolations, fluid transitions, and funky grooves, Jazz Funk is sure to make you feel like a true dancer.

Contemporary Jazz Contemporary Jazz is a blend of modern dance and traditional jazz techniques. It offers a unique and creative approach to movement, allowing beginners to explore their artistic side. With its fluidity, grace, and emphasis on storytelling, Contemporary Jazz is perfect for those who want to express themselves through dance.

5. Tańce orientalne

Belly Dance Belly Dance, also known as Oriental Dance, is a mesmerizing and sensual style that originates from the Middle East. It focuses on isolating different parts of the body, particularly the hips and abdomen, creating beautiful fluid movements. It's a great choice for beginners looking to improve flexibility and body coordination.

Taniec brzucha Taniec brzucha, znany również jako taniec orientalny, to hipnotyzujący i zmysłowy styl pochodzący z Bliskiego Wschodu. Koncentruje się na izolowaniu różnych części ciała, szczególnie bioder i brzucha, tworząc piękne, płynne ruchy. To doskonały wybór dla początkujących, którzy chcą poprawić elastyczność i koordynację ciała.

Taniec Bollywood Taniec Bollywood to energetyczny styl tańca, który jest połączeniem tradycyjnych indyjskich tańców z elementami współczesnych. Charakteryzuje się dynamicznymi krokami, ekspresyjnymi gestami i radosną atmosferą. Jest doskonały dla początkujących, którzy chcą się bawić, jednocześnie ucząc się nowych ruchów.

Taniec z wachlarzem Taniec z wachlarzem to styl tańca, który dodaje elegancji i splendoru. Wykorzystuje wachlarze jako rekwizyt, co daje możliwość tworzenia pięknych i dynamicznych układów. Jest to idealny wybór dla początkujących, którzy chcą nauczyć się gracji i precyzji w ruchu.

Taniec egipski Taniec egipski jest pełen tradycji i historii. To styl tańca, który wywodzi się z Egiptu i cechuje się płynnymi ruchami, zmysłowością i ekspresją. Jest to świetny wybór dla początkujących, którzy chcą poznać korzenie tańca i zanurzyć się w kulturę egipską.