Rozrywka filmowa

Spośród rozmaitych rodzajów filmów, jakie są obecnie modne, w szczególności trzeba zwrócić uwagę na hity kinowe, którymi w większości przypadków okazywały się filmy akcji, czy też komedie. Dlaczego te rodzaje i czym się one odznaczają? Jak powstawały i kształtowały się na przestrzeni kolejnych lat?
Rozrywka filmowa opiera się zwłaszcza na tym, że ma dostarczać wrażeń, czasem emocji których na co dzień w życiu oglądający szklany ekran widz nie może sobie sam dostarczyć i zafundować. Dodatkowo, nie zapominajmy również o tym, że rozrywka filmowa ma być sposobem na relaks i wyciszenie umysłu od wysiłku intelektualnego po ciężkiej pracy, dlatego też filmy akcji, jakie wciągają po same uszy i trzymają w napięciu sa w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. Podobnie jak i komedie. W przypadku tych drugich tu wspomnianych chodzi o wywoływanie efektu komicznego, czyli zabawianie, a wręcz i rozbawianie widzów. Komedie funkcjonują w zasadzie od samego początku działania sztuki filmowej w ogóle, będąc jej pierwszym w zasadzie rodzajem. Pierwszy komediowy obraz filmowy to prawdopodobnie produkcja Polewacz polany, która stworzona została w roku 1895, kiedy to wyprodukowali ja bracia Lumiere.

Ten rodzaj komedii uchodzi za konwencję typowo fabularną, jaka wiąże się z efektem komicznym. Pierwsze komedie tego rodzaju pojawiały się w slapsticku. Były one także określane burleską. Co więcej, najwięcej było tu różnorodnych gagów, które z resztą do dziś są częstokroć powtarzane, jednak w zupełnie nowych wydaniach.
Autor artykułu:

Related Posts