Taniec latynoamerykański

Do różnych rodzajów tańców jakie dzisiaj królują wśród wielorakich wariantów rozrywki tanecznej zaliczyć trzeba między innymi taniec latynoamerykański. Opiera się on zwłaszcza na szybkich i dynamicznie wykonywanych krokach, rytmicznych brzmieniach muzycznych, szybkich ruchach oraz olbrzymiej dawce energii jaka uwalniana jest w trakcie tańczenia. Czym jeszcze odznacza się taniec latynoamerykański?
Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że jest to rodzaj tańca, który zawojował lata temu cały obszar południowoamerykański. To standardowe latino hiszpańskie rytmy, które sa na tyle dynamiczne, że pozwalają na połączenie zmysłowości tańczenia, z uwalnianiem ogromnych pokładów energii. Warto wspomnieć, że tańce latynoamerykańskie bazują na światowych turniejach i konkursach jako odrębna, potężna kategoria muzyczna. Wśród latynoskich tańców na szczególną uwagę zasługuje kilka jego rodzajów, w tym cha-cha, ale także jive, pasodoble, czy też rumba oraz samba. Do tego dochodzi mnóstwo dodatkowych kombinacji takich jak tango czy mamba. Wszystkie są dodatkowo pełne dekoracyjnych scenerii, w tym wspaniałych pod kątem oprawy strojów zarówno tancerki, jak i tancerza.

Co ciekawe, kobiety zawsze mają wówczas typowo południowoamerykańskie stroje oraz buty na obcasie, z odkrytymi celowo stopami. Mężczyźni natomiast zawsze ubrani są w stroje, które współgrają ze strojami tancerek. Układy taneczne zawsze mają coś sobą prezentować. W przypadku pasodoble najczęściej chodzi o udawanie walki toczącej się pomiędzy tanecznymi partnerami. W sambie o kuszenie a w rumbie o zmysłowość.
Autor artykułu:

Related Posts